IX konferencja podsumowująca 9 lat programu Przeciwdziałania poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży, Finał 2018 cyklu imprez sportowych w Ośrodkach Opiekuńczo Wychowawczych
W dniu 18 grudnia 2019 roku w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się IX Konferencja w ramach programu Przeciwdziałania poprzez Sport Agresji i Patologii wśród dzieci i młodzieży. Przed rozpoczęciem Konferencji zostały rozegrane zawody na ergometrach wioślarskich. W zawodach udział wzięli wychowankowie Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Chłopców i Dziewcząt wyselekcjonowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Ośrodki wystartowały w zespołach dwuosobowych. Klasyfikacja ustalona została na podstawie sumy czasów dwóch startujących zawodników. Każdy uczestnik biorący udział w zawodach otrzymał pamiątkowy medal, puchar oraz torbę sportową ze sprzętem sportowym. Po zakończeniu zawodów odbyła się konferencja, która była podsumowaniem spotkań w 22 ośrodkach opiekuńczo wychowawczych. W sumie udział w prelekcjach wzięło 600 osób zaś udział w samych zawodach około 520 osób w tym około 122 dziewcząt. Regulamin wcześniej ustalony zakładał start w Warszawie w wielkim finale najlepszych 2 zawodników wyłonionych w drodze wspomnianych eliminacji. Podczas konferencji odbyły się wystąpienia przedstawicieli Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Muzeum Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego w którym podkreślano, że wspieranie tego typu działań, chęć udziału licznych Placówek Wychowawczo Opiekuńczych, które bardzo czynnie i chętnie angażują się w działania sportowe o charakterze integracyjnym często podczas rywalizacji ze słabszymi i niepełnosprawnymi pod względem fizycznym i intelektualnym pomagają w uzyskaniu zwycięstwa dając nadzieję i motywację do dalszych działań. Po zakończonej konferencji młodzież zwiedziła PGE Stadion Narodowy.
Współorganizatorem całego przedsięwzięcia było Towarzystwo Olimpijczyków Polskich uczestnicząc w pracach organizacyjnych. Całe przedsięwzięcie było objęte Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka.